Lyžařský klub

LY.fw

Winter World  Masters Games Innsbruck 2020

Členové Ski klubu Masters se zúčastnili - Zimní Olympiády Masters v Innsbrucku.

Celá akce probíhala od 9.1. - 19.1.2020 v Innsbrucku a v nejbližším okolí a jen  sjezdového lyžování se zúčastnillo 789 sportovců. Celkově se závodilo ve dvanácti zimních sportech.

V lyžařském  středisku  Patscherkofel byly připravené tratě včetně té „Olympijské sjezdovky“, pro slalom, obří slalom a Super-G, kde  den co den soupeřily jednotlivé kategorie o prvenství.

Během Zimních her Masters se rozdalo 2.715 medailí, nakamerovalo  se 4TB záběrů, na realizaci této multisportovní akce se podílelo 900 lidí, z toho byla polovina dobrovolníků a tento tým dobrovolníků odvedl 250.000 hodin práce. To je něco málo ze statistik pořadatele.

Naši závodníci se se neztratili a i přes chybějící trénink na sněhu se s konkurencí popasovali velmi dobře.

Nejlepší umístnění získali:

Honza Čermák obsadil 4. místo ve slalomu, v obřím slalomu 9. a 12.místo, v Super-G 9.místo

Vlaďka Krejčí obsadila 5. místo ve slalomu, v obřím slalomu 7.a 13.místo a v Super-G 7. místo

Tratě byly jedno velké kluziště a tím i velmi náročné, takže klobouk dolu přede všemi závodníky, hlavně těmi nejstaršími, kteří tyto náročné tratě zvládli. .

Gratuluji  k výsledkům a již nyní nám začíná příprava na příští olympiádu Masters :-).