Alpin Club

AC.fw

První březnovou sobotu se v Rokytnici nad Jizerou konal 16. ročník skialpinistického závodu O dřevěného Krakonoše. Start, cíl i zázemí pro závodníky se nacházelo u spodní stanice lanové dráhy Lysá hora. Organizátorem tohoto závodu je TJ Spartak Rokytnice n. Jiz., z.s., oddíl Alpin club. Závod byl zároveň 4. podnikem Českého poháru ve skialpinismu 2017. Součástí závodu byl též skialpový závod určený výhradně pro veřejnost. Ta měla možnost vypůjčit si skialpové „nádobíčko“ v půjčovně Mountain Base. Součástí závodu byl i Scarpa testovací víkend pořádaný firmou Alpsport.

IMG_9223

Protože panovaly perfektní sněhové podmínky, mohla být označena dlouhá varianta tratě A. Tato náročná trasa se klikatí přes 3 rokytnické kopce – Lysou horu, Kotel a Vlčí hřeben. Na horu Kotel stoupá trasa závodu, z důvodu ochrany přírody, na úroveň Čihadla. Je dlouhá přes 19 km, má převýšení 1900 m a je určena pro kategorie Muži a Veteráni. Tyto kategorie mají na trati celkem 5 výrazných stoupání. Pro ostatní kategorie a pro veřejnost jsou určeny zkrácené varianty – trasa B (16 km a 4 stoupání) a trasa C (13,5 km a 3 stoupání). Nejnáročnější části tratě se nacházejí na Vlčím hřebenu, kde jsou prudká stoupání a následně strmé sjezdy ve volném terénu mezi vzrostlými stromy. Největší převýšení má na trati hned úvodní stoupání po sjezdových tratích na Lysou horu.

IMG_9598

Na start závodu se postavilo 75 závodníků, do cíle se jich dostalo 65. Od prvního stoupání na Lysou horu se na špici závodu vytvořila tříčlenná skupina – Štantejský, Sádlo, Skalický. Ještě na kontrole Vlčák 1 (po 3. stoupání) se na prvním místě držel Dominik Sádlo s mírným náskokem na Michala Štantejského. Na kontrole Vlčák 2 (po 4. stoupání) se do popředí dostává Michal Štantejský. Ten si v průběhu 5. stoupání vytvoří na prvním místě dostatečný náskok. V průběhu 5. stoupání dojde k výměně i na druhém místě. Tam se dostává Pavel Skalický před Dominika Sádlo. V průběhu 5. stoupání se v popředí drží též Jan Hepnar, Michal Veselý či Jakub Fabián. Na kontrole Lysá hora 2 (po 5. stoupání) má P. Skalický 15 sekundový náskok na D. Sádlo.

IMG_9541

Do cíle na prvním místě doráží obhájce loňského vítězství Michal Štantejský, na druhém místě Pavel Skalický a na třetím místě Dominik Sádlo. Michal Štantejský si z Rokytnice odváží již sedmé vítězství v tomto závodě! Výborného času dosáhla též první žena Johana Macková a též vítěz kategorie Veteráni Jan Pochobradský.

Po závodě měli všichni závodníci a organizátoři zajištěné občerstvení v restauraci Černý potok. Novinkou letošního ročníku bylo předání finanční odměny prvním třem kategoriím v celkové hodnotě 10 500 Kč. Díky nádhernému slunečnému počasí si závod užili nejen závodníci, ale i diváci. Organizační výbor děkuje skiareálu Spartak a.s. za spolupráci, sponzorům za podporu, organizátorům kamarádům za pomoc a závodníkům gratulujeme ke skvělým výkonům.

1. místo - Michal Štantejský,SAC Špindlerův Mlýn, 2:05:19 hod.

2. místo - Pavel Skalický,HO Dynafit skialp Dolní Morava, 2:07:50 hod.

3. místo - Dominik Sádlo, AKLVK Alpine Pro Ski-Trab Team, 2:08:03 hod.

výsledky zde

Za organizační výbor Jan Doubek.

Dokumenty Alpin Club

Vyhledávání

mesto rokytnice

Ministerstvo školství a mládeže

MŠMT podporuje sportovní činnost dětí a mládeže.

Liberecký kraj

Činnost TJ je podpořena z rozpočtu Libereckého kraje

Česká unie sportu