ASPV - Sport pro všechny

ASPV.fw


ASPV- to jsme my, Asociace Sportu Pro Všechny.
 
Náplní našeho oddílu s dlouholetou tradicí je vést k pohybu a sportu všechny věkové kategorie, od úplně nejmenších až po dospělé bez omezení věku.
Nejsme závodní oddíl, záleží nám na tom, aby si děti již od útlého věku zvykaly, že sportování je nedílnou součástí jejich životů, nejen z hlediska pohybu, ale i z důvodu sociálních kontaktů, sdružování a zdravého soupeření.
 
"Sport spojuje", to je myšlenka našeho oddílu.
Jsme stále nakloněni novým výzvám, pokud by měl někdo zájem se k nám přidat, nejen s nápady na další aktivity, ale i jako členové, jste všichni vítáni a neváhejte nás kontaktovat.
 
Pro aktuání informace sledujte náš facebook
 

 
Ve školním roce 2021/2022 nabízíme tato cvičení:
 
CVIČENÍ PRO DĚTI

Pohybové hrátky s batolátky

Pro rodiče s dětmi 1-2 roky.

Vede Jindřiška Patočková (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 777 756 840).

V pondělí 9:30-10:30 v hale TJ Spartak v malé tělocvičně.

Cvičení je rozděleno do 3 kurzů podzim (září-prosinec), zima (leden-březen) a jaro (duben-červen).

Cena za kurz 500,-, nebo 70,-/hodinu.

  • Cvičení je zaměřeno na rozvoj jemné i hrubé motoriky. Aktivity doprovázíme básničkami. Využíváme rozmanitých pomůcek a cvičebních nářadí, ze kterých sestavujeme opičí dráhy. Děti si na cvičení zvyknou na prostředí haly a odcházejí příjemně unavené, což ocení zejména rodiče.

 

Cvičení pro rodiče s dětmi 2-4 roky

Vede Zuzana Počinková (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 773 750 097).

V pondělí 16:00-17:00 v hale TJ Spartak v malé tělocvičně.

Cena za pololetí 400,- pro členy TJ Spartak, nebo 800,- pro ostatní.

  • Cvičení navazuje na kurzy pro nejmenší děti. Zaměřujeme se na další rozvoj jemné i hrubé motoriky, přidáváme nové básničky a písničky. Pouštíme se do složitějších a náročnejších koordinačních cvičení a opičích drah. Ke cvičení využíváme mnoho pomůcek a cvičebních nářadí.

 

Cvičení předškoláků

Pro děti ve věku 5-6 let. Cvičení je bez rodičů.

Vede Michaela Hnyková a Pavel Hnyk (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 728 148 232).

V úterý 16:00-17:00 v tělocvičně ZŠ.

Cena za pololetí 400,- pro členy TJ Spartak, nebo 800,- pro ostatní.

  • Cvičení navazuje na cvičení rodičů s dětmi 2-4 roky. Zde už ale cvičí děti samy, bez rodičů. Každá hodina je zaměřena na určité téma, které se prolíná všemi aktivitami. Cviky jsou opět složitější a náročnější. Děti rozvíjí všeobecnou sportovní a koordinační zdatnost.

 

Tančírna

Pro děti ve věku 6-9 let. 

Vede Jitka Novotná (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 608 177 305).

V úterý 17:00-18:00 v hale TJ Spartak v malé tělocvičně.

Cena za pololetí 400,- pro členy TJ Spartak, nebo 800,- pro ostatní.

  • Taneční a rytmická průprava doprovázená hrou na rytmické hudební nástroje. Hravou formou si děti osvojí základy tance a rytmiky.

 

Skialpové výšlapy

Pro děti ve věku 10-15 let. 

Vede Denisa Hančová (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 604 200 152) a Markéta Tošovská (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 605 520 764)

V neděli 9.1., 23.1., 6.2., 20.2., 6.3. a 20.3.2022

Cena za výšlap pro členy TJ 50,-, pro ostatní 200,-.

  • Skialpové výšlapy pořádáme ve spolupráci s Alpin clubem a půjčovnou vybavení Mountain base. Děti se naučí manipulaci s lyžemi, techniku výstupu i sjezdu a dozví se mnoho informací o pohybu ve volném terénu, lavinách a první pomoci.

 


CVIČENÍ PRO DOSPĚLÉ

Pilates na míči

Vede Marcela Hančová (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 608 952 404).

V pondělí 14:30-15:30 v hale TJ Spartak v malé tělocvičně.

  • Pilates technika je způsob cvičení, které vyvinul Joseph Hubertus Pilates. Cvičení rozvijí kondici, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání, propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo jako základ správného držení těla – jádra, tzv. „power house“ (střed těla). Pilates technika nevyčerpává, dodává energii. Pohybové sekvence jsou v každém programu promyšleny tak, aby odbourávaly špatné návyky držení těla a nenásilnou formou posilovaly celé tělo a jeho držení.

 

SM systém

Vede Alena Setunská (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 777 914 815).

Ve čtvrtek 18:00-19:30 v hale TJ Spartak v malé tělocvičně.

  • Naše cvičení SM systém = Stabilizace a Mobilizace páteře. Je to cvičení pro regeneraci páteře s elastickým lanem. Podrobnosti o této metodě cvičení najdete na internetové stránce SM systém.

 

Nordic walking

Vede Nikol Zábrodská (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 728 559 618).

V úterý 16:00-17:30, místo srazu se mění - pokud chcete přijít poprvé, tak kontaktujte Nikol.

Cena 100,-/lekci pro členy TJ SPartak, nebo 200,-/lekci pro ostatní.

  • Severská chůze neboli Nordic walking je dynamická chůze s holemi k tomu určenými s cílem zlepšení kondice. Rozpohybování celého těla, úprava držení těla, odlehčení a zvýšení kondice, má příznivý vliv na naši mysl. Je vhodná téměř pro všechny věkové a výkonnostní skupiny. Na lekcích se pohybujeme po krásném okolí Rokytnice. Kvalitní hole jsou k zapůjčení na hodině zdarma.

 


DALŠÍ AKTIVITY

Dětská olympiáda

S nápadem přišla Zuzana Počinková a byla to právě ona, která se postarala o to, aby se olympiáda uskutečnila. Stala se z ní tradice a je pořádána 1x za rok.
Olympiáda je oblíbená jak mezi dětmi, tak i rodiči, plná zábavných vážných i nevážných disciplín, a také zde je zcela naplněn účel setkání, že "sport spojuje".
 

Jednorázové cvičící akce pro širokou veřejnost

V roce 2022 chystáme několik jednorázových cvičících akcí pro dospělé.

Na  neděli 16.1. je naplánovaná Jumping párty. Trampolíny k nám doveze pan Milan Jahoda z NordicActive.

Další akce budou vyhlášené v průběhu roku.

 


Kontakt:

předsedkyně oddílu: Jindřiška Patočková

+420 777 756 840

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

výbor oddílu: Zuzana Počinková, Marcela Fišerová

Pro aktuání informace sledujte náš facebook

 

Fotogalerie ASPV

Dokumenty ASPV

Vyhledávání

mesto rokytnice

Ministerstvo školství a mládeže

MŠMT podporuje sportovní činnost dětí a mládeže.

Liberecký kraj

Činnost TJ je podpořena z rozpočtu Libereckého kraje

Česká unie sportu