Novinky

Pokud má někdo zájem o brigádu, může se nahlásit u správce volejbalových kabin. 

Práce jsou různé od drobných prací ve volejbalových kabinách až po opravy oplocení a úpravy sportvišť.

Kontakt: Patočka Karel Tel: 774442958

Volejbalový oddíl TJ Spartak Rokytnice nad Jizerou se v letošní sezóně opět zúčastnil okresní soutěže mládeže. Mládežnická soutěž je pořádána Okresním volejbalovým svazem Semily, ale od letošní sezóny se volejbalových turnajů bohužel neúčastní družstvo Semil, kde mládežnický volejbal zanikl.

Na podzim 2016 a na jaře 2017 byly pořádány vždy tři turnaje, v zimě byl uspořádán ještě jeden turnaj halový. Na turnajích se hrálo systémem „každý s každým". Kromě Rokytnice nad Jizerou se turnajů účastnila družstva z Poniklé, Rovenska pod Troskami, Turnova „A", Turnova „B" a z Mnichova Hradiště.

Po podzimní části soutěže bylo naše družstvo na průběžném druhém místě. Zimního turnaje jsme se bohužel nemohli zúčastnit a o to více volejbalové práce to pro naše hráče a hráčky bylo v jarní části soutěže. I přesto, že jsme na posledním turnaji 28. 5. 2017 v Turnově jednoznačně vyhráli všechny zápasy (a dokonce jsme porazili dosud neporažený tým z Mnichova Hradiště), nedokázali jsme se na celkovém druhém místě udržet a skončili jsme o jediný turnajový bod na místě třetím.

V každém případě se naše družstvo oproti minulým ročníkům stále zlepšuje a rozrůstá se nám i počet hráčů a hráček, kteří jsou schopní hrát zápasy – doufáme, že příští rok si jich turnajovou atmosféru vychutná opět více.
Na podzim se opět chystáme účastnit se mládežnické okresní soutěže smíšených družstev a to v nových růžových dresech, které si tým (téměř) jednoznačně vybral.

Konečné pořadí okresního přeboru žactva 2016/2017:
1. VK Mnichovo Hradiště
2. ZŠ Rovensko pod Troskami
3. Spartak Rokytnice nad Jizerou
4. TJ Turnov „A"
5. Sokol Poniklá
6. TJ Turnov „B"

Bronislav Patočka ml.

 

 

V neděli 29. 5. 2016 se na antukových hřištích TJ Turnov konal poslední turnaj smíšených žákovských družstev ve volejbale v sezóně 2015/2016. Spolu s naším družstvem se turnajů účastnila družstva z Poniklé, Semil, Turnova, Rovenska pod Troskami a Mnichova Hradiště.

Podzimní část se skládala ze třech turnajů, kdy se hned ten první konal v Rokytnici nad Jizerou, na volejbalových kurtech na Pěvíně. Zbylé dva se konaly v Semilech a v Turnově. Jarní turnaje byly uspořádány v Semilech, Ohrazenicích (kde bylo pořadatelem družstvo z Rovenska) a v Turnově. Naše družstvo se celkově umístilo na předposledním místě. Oproti loňskému roku jsme se tak o jednu pozici zlepšili.

Do příští volejbalové sezóny tak půjdeme s odhodláním se opět o něco zlepšit. Naše družstvo nyní tvoří 11 hráčů, kteří se střídavě účastní turnajových zápasů. Celkově je ale naše družstvo tvořeno 21 hráči, kteří se pravidelně účastní tréninků (10 chlapců a 11 dívek). V současné době probíhají tréninky 2x týdně – v úterý a v pátek, vždy od 17 hodin. Do příští sezóny ale počítáme se změnou, kdy bude nutné rozdělit tréninky pro pokročilé hráče a pro začátečníky.

Na konci tohoto školního roku, případně na začátku nového školního roku, chystáme nábor nových začínajících hráčů volejbalu. Vzhledem k tomu, že volejbal je technicky poměrně náročný sport, bude nábor zaměřen na úplné začátečníky, kteří si tento sport budou moci vyzkoušet formou tzv. „barevného minivolejbalu“. Tato verze volejbalu je určena pro úplné začátečníky (6-10 let), kteří se všechny volejbalové techniky budou učit postupně formou míčových her.

K tomu, abychom mohli rokytnický mládežnický volejbal dále vést tak, jak by bylo potřeba (a hlavně jak by si všichni hráči a hráčky zasloužili), tak je bezpodmínečně nutné najít další ochotné trenéry – alespoň pro chystanou nejmladší kategorii minivolejbalu (1. stupeň ZŠ). Pokud by měl kdokoli chuť se k nám připojit – buď jako hráč, nebo jako trenér (ideálně jako rodiče s dětmi), tak nás můžete navštívit kdykoli na tréninku v úterý nebo v pátek. V létě v případě hezkého počasí na volejbalových kurtech na Pěvíně, jinak ve sportovní hale.

Konečné pořadí okresního přeboru žactva 2015/2016:

  1. ZŠ F. L. Riegra Semily
  2. TJ Turnov
  3. VK Mnichovo Hradiště
  4. ZŠ Rovensko pod Troskami
  5. Spartak Rokytnice nad Jizerou
  6. Sokol Poniklá

Bronislav Patočka ml. (604 423 068)

 

Výsledky volejbal KP II - Muži