Novinky

Oddíl kuželek jde do nového soutěžního ročníku!!!

Jak jste všichni zaznamenali, tak situace okolo pandemie Covid 19 nás zasáhla všude a samozřejmě se to dotklo i oddílu kuželek. Veškeré soutěže byly s ohledem na nařízení vlády ze strany výboru ČKA nejprve pozastaveny a posléze i ukončeny. Nebylo vítěze, nebylo poražených, někdo to uvítal, někdo byl naštvaný, ale to je slovy Járy Cimrmana tak vše, co jsme proti tomu mohli dělat.

V loňském soutěžním ročníku jsme hráli na třech úrovních, od krajské soutěže přes divizi až po 3 ligu. V tabulkách jsme na tom byli dobře, jednotlivá mužstva šlapala a kdyby nebylo Covidu, tak by družstvo C po X letech postoupilo do přeboru.

Do letošního soutěžního ročníku jsme přihlásili opět 3 družstva, kdy budeme startovat ve východočeské krajské soutěži, ve východočeském krajském přeboru a ve 3 lize. Sami jsme požádali vedení svazu o zařazení družstva B do nižší soutěže, protože i přes početnou základnu nejsme schopní hrát na tak vysoké úrovni 2 soutěže. Divize a 3 liga je víceméně srovnatelná a proto jsme se po zralé úvaze na schůzi rozhodli, že bude lepší posílit družstvo A na soupisce a pokusit se tak hrát na špici tabulky. Rokytnice na to prostě má... .

Novinkou pro letošní ročník je nasazení našeho dorostu do 1.ligy s ohledem na jejich loňské výsledky a tak věříme, že náš oddíl budou dobře reprezentovat. Jelikož budou svoje zápasy hrát doma na naší kuželně, tak se na ně můžete přijít podívat. Hrací dny ještě nejsou bohužel známy, v současné době probíhá rozlosování všech soutěží.

Jinak skončil jubilejní dvacátý ročník našeho turnaje dvojic. I přes problémy s covidem navštívilo naší kuželnu 220 dvojic prakticky z celé ČR. Svoji účast bohužel museli kvůli Covidu zrušit hráči ze zahraničí, přesto je o náš turnaj velký zájem a již nyní jsou obsazeny termíny na příští rok. V silné konkurenci hráčů z 1. ligy a Interligy i reprezentace ČR se nejlépe vedlo dvojici Jan Volf a Zdeněk Novotný, kteří obsadili 16. místo, dále ve smíšené kategorii se naše Zuzana Hartychová a Zdeněk Novotný umístili na 8. místě.

Na medailových pozicích se jak v mužích, tak ve smíšených dvojících již tradičně umístil náš rodák a odchovanec Spartaku Michal Jirouš, který v současné době hraje Interligu za SKK Rokycany. Kompletní výsledky naleznete na www.rokytnice. com/kuzelky.

Rokytnici by už nová čtyřdráhová kuželna slušela, neboť je to nejmasovější sportve městě a okolí. Nereligu,letošní již 23. ročník hraje hraje cca dvěstě místních nadšenců.

Stále platí to, co zde zpravidla uvádím na závěr a sice to, že kuželky je skvělá hra a kdo to jednou zkusí, tak se zcela určitě na kuželnu vrátí. ( Až ho tedy přestane bolet celé tělo. )

                                                                                                                                       Roman Stříbrný

Výsledky ZDE: Výsledky RTD 2020

BRIGÁDA – 9.9. 2017

Kuželna TJ Spartak

Sobota 9.9.2017

Úklid prostor kuželny, dráhy, rozběžiště, hrací prostor, prostor ASK, pastování a ošetření drah

 

Sraz u Kuželny

 

 

Začátek brigády: 8:00 hod.

Brigáda se koná za každého počasí J

Účast na brigádu PŘEDEM NAHLÁSIT do 8.9.2017 p.Novotnému – jedná se o technické práce

(Zdeněk Novotný – tel.: 732 587 393)

 

průběžné výsledky soutěže 3. KLM.... zde:  Zpravodaj 3.KLM

 

 

Vážení sportovní přátelé a příznivci kuželek

Skončil nám další ročník soutěží za rok 2014-2015 jarní a podzimní části.

Družsvo A  hrající 3 ligovou soutěž se umístil na 10 místě.

Družstvo B ve Vč.přeboru obsadilo 7.příčku a Družstvo C,složené převážně z děvčat hrajícich dosud RNL statečně bojovalo až do posledního zápasu ale  nakonec se muselo spokojit s 10. místem tudíž posledním.Doufejme,že příští ročník bude úspěšnější a to pro všechna tři družstva.

Od září bylo založeno družstvo mladších a starších žáků a žákyň,kteří se zúčastnili 5.turnajů-tímto jim chceme poděkovat za jejich snahu a píli v trénování.Zjistili,že kuželky nejsou jednoduchým sportem jak se zdá.Doufejme,že jim to vydrží a posílí časem řady nás starších.

V letošních přeborech jednotlivců jsme bohužel obsadili pouze kategorii seniorů,kde se hráči Milan Valášek a Zdeněk Novotný probojovali přes kvalifikace v Jablonci nad Nisou a následně v Ústí nad Labem až na Mistrovsví ČR konané 24-25.4 v Jíčíně.

Startovalo zde 48 hráčů z celé ČR,do finále hrající se druhý den postupovalo 24 hráčů.Byly hodnoceny dvě kategorie kombinace a výsledky ve finále.V silné konkurenci se naši hráči neztratili a obsadili solidních umístění.

V kombinaci na 2x 120hs.... Zdeněk.-15.místo, Milan 23.místo.Ve finále 1x120hs Milan 16.místo a Zdeněk 20.místo-blahopřejeme

Kdo by měl zájem shlédnout podrobnější výsledky najde je na www.kuzelky.cz nebo na kkks-Hrade Králové-výsledkový servis.

Závěrem bychom chtěli poděkovat našim fanouškům,kteří nás chodili podpořit a fandit.Těšíme se na Vás v příštím ročníku,

Přijďte mezi nás,každý nový hráč i např.z RNL je vítán!!!

   Rohu Zdar Eva Novotná-org.pracovník oddílu