Volejbal

VO.fw

Družstvo TJ Spartak Rokytnice – volejbal registruje 42 dospělých členů a treninky mládeže navštěvuje přibližně 20 mladých volejbalistů a volejbalistek. Spravujeme volejbalový areál se dvěma antukovými kurty a zázemím.

Oddíl Mužů hraje krajský přebor 2. Třídy. V tabulce se pohybujeme na předních místech a vzhledem k časové náročnosti není v současné době úmysl postoupit do vyšší soutěže.

Družstvo žen volejbalového oddílu v sezóně 2008/2009 hraje krajský přebor 1 libereckého kraje. Na soupisce družstva máme 15 hráček, z toho je 5 hráček juniorského věku a jedna hráčka je žákovského věku. Již druhou sezónu družstvo rokytnických žen doplňují 2 hostující hráčky z Vysokého nad Jizerou.

Soutěž se skládá z podzimní a zimní části, ve kterém vždy sehrajeme se všemi 9 družstvy soutěže dvojzápas. Sezóna je pro všechny hráčky náročná fyzicky, ale hlavně časově, jelikož většina hráček na mistrovská utkání dojíždí.

Navzdory přetrvávajícímu problému s nedostatkem dětí v žákovském volejbale, se konali tréninky každý pátek v odpoledních hodinách. Na tréninkové jednotky docházel velmi malý počet dětí, který neumožňoval plnohodnotný přístup k trénování. Je nutno říct, že i na tomto malém počtu hráčů, kteří volejbalové tréninky navštěvují, má zásluhy Anička Prokůpková. Bez jejího přístupu by se žákovský volejbal v Rokytnici už nejspíš rozpadl. Za celý rok se podařilo připravit pouze dvě nové hráčky, které jsou schopny účasti na mistrovských utkáních na konkurence schopné úrovni. Je to ale příliš málo, protože tuto kategorii opustí příští rok hráčky tři. S takto nízkým počtem dětí bude prakticky nemožné odehrát další sezónu.

Obecně se asi jako všechny oddíly potýkáme s nedostatkem nových členů a hlavně mládeže. V budoucnu bychom chtěli navázat větší spolupráci s místní základní školou a donutit místní děti k pohybu.


Dokumenty Volejbal

  • Koncepce Volejbalového oddílu

Vyhledávání

mesto rokytnice

Ministerstvo školství a mládeže

MŠMT podporuje sportovní činnost dětí a mládeže.

Liberecký kraj

Činnost TJ je podpořena z rozpočtu Libereckého kraje

Česká unie sportu