Stolní tenis

ST.fw

Naše paměť se datuje teprve od roku 1952. Tehdy byl iniciátorem pravidelného trénování pan Škrabálek, pan Franc a pan Černý. Tehdy se trénovalo a hrálo v internátu n.p. Kapnar v dosud volném přízemí. Po určité propagaci se projevil značný zájem ze strany mužů, žen a žactva. V rámci libereckého kraje se sestavila družstva mužů a žen. Jezdilo se hrát do Liberce a okolí. Přepravu zajišťoval většinou závod Křižík. Z mužů to byli: pan Franc, p. Čihář, p. Erlebach V., p. Votoček Vladimír, p.Baudiš, p.Gernert, p.Ježdík, z žen : paní Černá a paní Hilmarová A.

V letech 1953 až 1955 začaly fungovat DSO ( dobrovolné sportovní organizace) namísto Sokola. Dle oborů vznikl DSO Spartak v ČKD Rokytnice, DSO Jiskra v Kapnaru a DSO Tatran v Navetě. V této době směřovala hlavní činnost k nácviku spartakiádních cvičení. Hrály se přátelské zápasy ČKD Spartak – Jiskra Kapnar , Sokol Vysoké – ČKD Spartak a podobně.

Po I. spartakiádě ( 1955 ) byly DSO sjednoceny do ČSTV. Oficiálně vznikl oddíl stolního tenisu v rámci ČSTV Spartak Rokytnice nad Jizerou až v roce 1969. ( V období 1952 až 1969 se hrál v Rokytnici stolní tenis neorganizovaně – bez oficiální existence výboru ). Prvním předsedou se stal pan Karel Kašťák. Muži měli dvě družstva a hráli okresní přebor. Ženy se daly dohromady v roce 1970/1971. Za muže hráli : Škrabálek, Popek Miroslav, Popek Leoš, Nožička, Doubek Jaroslav, Doubek Zdeněk, Hartych Miroslav, Počínek, Schilte Vladimír atd. , za ženy hrály : Hladíková Blanka, Hladíková Svatava, Schilteová Katka, Černá. V roce 1972 hostovaly Malínská Věra a Holubcová Jana. Takto posíleno se družstvo žen propracovalo do krajského přeboru II. třídy a posléze I. Třídy.

Mládež získal pro stolní tenis p. učitel Mach. Od roku 1970 trénovala mládež paní Černá a Leoš Popek. Žáci a žákyně hráli okresní přebor. Z některých vyrostli dobří hráči.

Vzpruhou pro oddíl byl příchod pana Františka Janouška, který zároveň vychoval své dvě dcery v přední hráčky krajské úrovně. V současné době hrají muži okresní přebor ve složení: Janoušek, Nesvadba, Pfeifer, Lutz. Ženy ve složení: Zuzánková Monika, Erbanová Jana a Macháčková hrály okresní přebor.


 Kontakt:

    předseda oddílu: Jiří Krause

 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Dokumenty Stolní tenis

Vyhledávání

mesto rokytnice

Ministerstvo školství a mládeže

MŠMT podporuje sportovní činnost dětí a mládeže.

Liberecký kraj

Činnost TJ je podpořena z rozpočtu Libereckého kraje

Česká unie sportu