Paraglide Club

PG.fw

Paraglide club Rokytnice nad Jizerou vznikl v roce 2007. Řadí se tedy mezi nejmladší oddíly TJ Spartak Rokytnice nad Jizerou, stejně jako se paragliding řadí mezi nejmladší sporty nejen u nás, ale i ve světě.

Historie létání na padákových kluzácích však v Rokytnici nad Jizerou sahá do roku 2000, kdy se první z nás zúčastnili kurzu na Slovensku a zahájili tak řadu kurzů, ze kterých vzešlo přes 30 pilotů z Rokytnice nad Jizerou a okolí. Mezi priority clubu patří provoz tandemového padákového kluzáku, pořádání seznamovacích a výukových kurzů, správa a informační zabezpečení startovišť.

Poslední a nejdůležitější prioritou však je podpora pilotů v Rokytnici a závodní a reprezentační činnost. Účastníme se závodů České ligy paraglidingu, Mistrovství ČR a štafetových závodů, jako je Adrenalin Cup a RedBull Dolomitenmann. Někteří z nás byli členy programu talentované mládeže zřizovaného Ministerstvem školství a členy A a B týmu juniorské reprezentace.


 Kontakt:

    předseda oddílu: Pavlína Herberová

    +420 605 568 378

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.';document.getElementById('cloak0e52bfc88138297c19ccdd010ba62e5d').innerHTML += ''+addy_text0e52bfc88138297c19ccdd010ba62e5d+'<\/a>';

   www.paragliding-rokytnice.cz

 

Fotogalerie Paraglide Club

Dokumenty Paraglide Club

Vyhledávání

mesto rokytnice

Ministerstvo školství a mládeže

MŠMT podporuje sportovní činnost dětí a mládeže.

Liberecký kraj

Činnost TJ je podpořena z rozpočtu Libereckého kraje

Česká unie sportu