Novinky

Dne 1.10.2020 nás navždy opustil skvělý člověk, sportovec, fotbalista a funkcionář fotbalového oddílu Spartaku Rokytnice Mirek Neumann v nedožitých 57 letech.

Odešel po delší těžké nemoci, která se i přes velkou snahu lékařů, nepodařila vyléčit.

Mirek nám bude moc chybět pro svoji povahu, pracovitost a hlavně po fotbalové stránce, když už jako hráč byl zároveň trenérem nejprve žáků, později i trenérem mužů.

Začínal v Rokytnici jako žák a s postupem věku dorostenec až do kategorie mužů. Jelikož chtěl dokázat víc, odešel na hostování do Desné, kde hrál krajskou soutěž čtyři roky a další dva v Zásadě. Poté se vrátil do Rokytnice, kam – jak sám říkal – patří. I v Rokytnici si nakonec zahrál čtyři sezóny krajskou soutěž.

Přesto, že byl svým zaměstnáním plně vytížen, nikdy nevynechal žádný trénink. Pokud se řešily problémy kolem hřiště, byl vždycky plně nápomocen.

Po reorganizaci divizní soutěže v Jablonci nad Jizerou přešel jako trenér tam, ale i ve svých vyšších letech, kdy patřil do mužstva „staré gardy“, dovedl jako náhradník naskočit do mistrovské soutěže.

Měl velkou podporu v rodině, která taktéž sportuje – syn Míra nastupoval v mužstvu se svým otcem, manželka Helena vede a zároveň je hráčkou volejbalu a dcera Leona – taktéž volejbalistka – dokonce hrála v zahraničních klubech v Německu a Švýcarsku, kde byla i trenérkou.

Když se utkání, kde členové rodiny hráli, nepřekrývala časově, všichni se chodili vzájemně podporovat.

Budeme bohužel těžko hledat jeho nástupce, který obětoval pro fotbal 47 let.

Míro, nezapomeneme!!!

                                         Za TJ Spartak Rokytnice nad Jizerou – oddíl fotbalu

                                                             Miloslav Kousal