LY.fw

Zpráva za Ski klub Masters na konferenci LK konané dne 9.6.2017

Nejdůležitější výsledky Ski klubu Masters za sezonu 2016/2017:

Memoriál Dr. Jana Vedrala FIS, 3.-5.2.2017

Šestý ročník mezinárodního závodu Memoriál Dr. Jana Vedrala byl opět pod taktovkou předsedy Vladimíra Málka připraven na špičkové úrovni. Závodníci byli spokojeni po všech stránkách a technický delegát – Jana Gantnerová se vyjádřila též velmi pochvalně.

Ještě jednou děkujeme všem, kteří byli jakkoli nápomocni. Děkujeme též všem sponzorů za jejich podporu. Bez nich by to už vůbec nešlo.

Co se týče výsledků, byl pro naše závodníky tento závod také velmi úspěšný.

Pro první místo si celkem třikrát dojela Vlaďka Krejčí a Jan Čermák st. pro dvě zlata.

Honza Samohel st.  vybojoval dvě krásná třetí místa.

Mistrovství ČR Masters , Herlíkovice, 18.-19.2.2017

V třetím únorovým víkendu proběhloMistrovství ČR Mastersv nedalekých Herlíkovicích.

V sobotním obřáku, kdy počasí opravdu nepřálo, jsme zíkali několikmedailových pozic a titul Mistra ČR.

Honza Čermák st.     1.místo,

Vlaďka Krejčí          3.místo

Ve slalomu jsme získalititul Mistr ČR–  Vlaďka Krejčía  Honza Čermák st.

SP Masters Pec p.Sn., 4.-5.3.2017, SL, GS

Ve dnech4.-5.32017se konal další SP Masters na českém „ domácím“ kopci v Peci p. Sn.

Přes dvě stě závodníků poměřili své síly a naši lyžaři  se v této konkurenci opět dobře prosadili.

Zlato a bronz na SP Masters Cerkno, 11.-12.3.2017, SL, GS

Ve dnech11.-12.3.2017se konal další SP Masters ve slovinskémCerknuaVlaďkaKrejčízískala dalšícenné kovytéto závodní sezony.

V sobotnímslalomu  vybojovalaprvní místoa v nedělním obřím slalomu skončila na  třetímmístě

Stříbro a bronz na Mistrovství světa Masters, Meiringen-Švýcarsko, 20.-25.3.2017, SL, GS, SG

Dějištěm letošníhoMistrovství světa Masters, které se  konalo od20.3.-25.3.2017, se po šesti  letech opět stalo švýcarské městečko  Meiringen-Hasliberg.

Závodilo se celý týden. Počasí moc nepřálo a díky silnému větru byl zrušen i závěrečný sobotní obří slalom světového poháru.

Po loňském roce kdy Vlaďce Krejčí a Honzovi Čermákovi o pár setinek unikly medailové pozice, získalHonza Čermák st.  hned v pondělnímsuper-G bronz.

Vlaďka Krejčívybojovala 2. místove středečnímslalomu, v obřáku obsadila 4.místo a v super –G 5. místo

Honza Čermáksi v obřím slalomuaslalomudojel vždy pro4.místo.

Zlato a stříbro na SP Masters Štrbské Pleso, 1.-2.4.2017, SL, GS

1.-2.4.2017se konal druhý ročníkSP Masters na Štrbském Plese. Závodníci ocenili opět  výborně připravené tratě, ceny a sobotní raut .

Získali jsme zlato a stříbrov podáníVlaďky Krejčí.

Výsledky za část našeho týmu jsou zde:

SL                   GS

Vlaďka Krejčí                                      1                     2

Jan Samohel st.                                    x                      6

Honza Čermák st.                                5                      8

Stříbro na Finále SP Masters, Abetone, 7.-8.4.2017

Poslední Masters závody letošní sezony se uskutečnily v italském Abetone ve dnech 7.-8.4.2017

Závěr sezony ukončilaVlaďka Krejčíkrásným 2.místem veslalomua v obřáku skončila na místěpátém.

Poděkování patří Honzovi Samohelovi ml. za možnost se párkrát sklouznout s dětmi v branách.

Celkové hodnocení sezony Ski klubu Masters

Z výše uvedeného je patrné, že jsme opět, i když ve velmi zeštíhleném počtu, dosáhli  ohromných výsledků. Jsou o to cennější, že jsme jich dosáhli bez jakékoli podpory VLK nejen co se financí týče. VLK naopak velmi uškodil Ski klubu Masters svým  špatným a destruktivním rozhodnutím o výši přípěvků pro naše hostující . Hostujícího člena Masters aniž by vytáhl lyže, natož závodil  by sezona, když se to suma sumárum spočítá vyšla na 28.000,-Kč. Nebylo jim ani vysvětleno na co a kam peníze půjdou. Díky tomuto kontroverznímu  rozhodnutí VLK  naši velmi dobří hostující závodníci ukončili členství v LK , protože se rozhodli nepodpořit a neakceptovat tak velmi znevýhodňující podmínky jejich členství v LK.

Co se týče rozhodnutí VLK směrem k Masters – spousta rozhodnutí  byla destruktivní již v minulosti a jsou i nyní. Nekomunikativnost a žádná podpora. Jsou podávány zkreslující informace tak, že vyznívají v neprospěch Ski klubu Masters.  Tím se neustále vytváří  negativní atmosféra  a zkresluje se tak  obraz  o Ski klubu Masters směrem k dalším lidem. Logickým vyústěním je, že se chceme odloučit od tohoto klubu.

Odloučením se budeme snažit ukázat ostatním oddílům, že lze pracovat bez pomluv, diskriminace, persekuce, xenofobie a segregace.

Úspěchy Matěje Ponocného v zimní sezoně 2016/2017

V letošní zimní sezoně se Matěj účastnil několika FIS závodů deaf Evropského poháru neslyšících.

Od 13. do 15. ledna 2017 byl v Rakouském středisku Saint Lambrecht.

V Super G Matěj obsadil 3. místo v juniorech
Ve slalomu 3. místo v juniorech

Od 10. do 12. února 2017 se závodilo v Německém středisku Garmisch – Partenkirchen..

V Super G získal 3. místo v juniorech
V Kombinaci 3. místo v juniorech
V Obří slalomu 4. místo v juniorech

Od 7. do 9. dubna 2017 byl ve Švýcarském středisku Meiringen-Hasliberg.

Zde získal opět krásná umístnění.

Obří slalom 2. místo v juniorech
Super G 3. místo v juniorech
Kombinace 3. místo v juniorech
Slalom 3. místo v juniorech

V Koutech nad Desnou se tradičně ve dnech 20.-21.3.2017 konalo Mistrovství ČR.
Ve slalomu vybojoval 1. místo st. žáci a
v obřím slalomu se pyšnil 2. místem st. žáci,

Matěj se i přes svůj handicap zúčastnil závodů UKZ v kategorii starších žáků, kde porovnal své schopnosti se zdravými závodníky z celé ČR.

18.12.2016 Špindlerův Mlýn

7.1. - 8.1.2017 Pec pod Sněžkou OS, SL

28.1.-29.1.2017 Černý Důl - Slalom

12.3.2017 Herlíkovice - Slalom

Přestože je Matěj nejmladším závodníkem v kategorii mužů a juniorů, dosahuje skvělých umístněn na medailových pozicích.

Je mu teprve 14 let a má před sebou naději na reprezentaci ČR neslyšících a tím možnost jezdit Světový pohár a Deaf olympiádu.

Výborných výsledků dosahuje i v atletice a je vybrán do reprezentace juniorů.