Lyžařský klub

LY.fw

Matěj Ponocný- závodník s handicapem – sjezdové lyžování neslyšících

Matěj Ponocný, narozen31.8.2002, bytem  Rokytnice nad Jizerou, se sjezdovému lyžování věnuje od předžákovského věku, od čtyř let je členem TJ Spartak Rokytnice n. Jiz. a  i přes svůj handicap, je velkým bojovníkem a skvělým závodníkem, což dokazuje svými výsledky nejen v letošním roce.

V průběhu loňského roku nadMatějem Ponocným převzal patronát Ski klub Masters při LK TJ Spartak.

S ohledem na jeho výborné výsledky nejen v závodech sjezdového lyžování,  Ski klub Masters navrhuje Matěje Ponocnéhodo soutěže

„Sportovec roku 2016 za okres Semily.

V letošní sezoně v rakouskémRaurisu Deaf  Evropském poháru, kde Matěj závodil v kategorii mužů, obsadil mezi juniory 4. místo  a v italském Ultenalu skončil mezi juniory na 7. místě. V tomto závodě byl nejmladším závodníkem.

Tratě  byly obtížné a Matěj zde jel poprvé i super-G a kombinaci.

V březnu  se vKoutech nad DesnoukonaloMistrovství ČR.

Veslalomuv  kategoriistarších žákůzískal1. místoa v obřím slalomu získal2. místo.

Dále byl Matěj v Turnově za rok 2015 vyhlášen za sportovnínadějiv kategorii „Sportovci do 14 let“.

Matěj je všestranný závodník, který nejen lyžuje, ale věnuje se i dalším sportům jako je atletika a fotbal. I zde  kde sbírá jednu medaili za medailí.

V atletice v letošním roku získal v Brně na Mistrovství světa neslyšících v kategorii starších žáků

1.místo v běh na 60 m,

1.místo  běh na 150 m,

2.místo skok do dálky,

2. místo štafeta 4x60m

dále

2.místo ve štafetě 4x 100 m v kat. muži

Fotbal hraje za MSK Mnichovo Hradiště  - krajský přebor, skupina  B, který vyhrál  podzimní soutěž  a Matěj byl vyhlášen  5 nejlepším střelcem.

V říjnu byl na MS neslyšících ve futsale kde hostoval za Ostravský tým a s tímto týmem skončili na 2. místě.

Ski klub Masters se bude snažit Matějovi pomáhat i do budoucna a  v nadcházející lyžařské sezoně mu přejeme hodně sportovních úspěchů.