Lyžařský klub

LY.fw

Na jaře jsem vložila na stránky Masters příspěvek k hodnocení sezony 2015/2016. Vzhledem k tomu, že se zpráva  nyní na stránkách nezobrazuje, vkládám tedy opětovně!

Ohlédnutí za sezonou 2015/2016 – Ski klub Masters

V letošní sezoně i přes nedostatek sněhu, kdy se mnoho závodů muselo zrušit, dosáhli členové Ski klubu Masters skvělých výsledků.

Ještě než začala lyžařská sezóna, byly za Ski Klub Masters v listopadu do soutěže „Sportovec roku 2015  Semilského okresu 2015 „  podány tyto tři návrhy :

1. jednotlivci nad  19 let,

2. kolektivy nad 19 let a

3. handicapovaní závodníci do 19 let

Při únorovém slavnostním vyhlášení, zástupci Ski klubu Masters převzali krásnou cenu za 4. místo v kategorii kolektivy nad 19 let  a Matěj Ponocný obsadil 2. místo v kategorii handicapovaných závodníků do 18 let.

V letošní sezoně bohužel některé naše závodníky Masters provázela zranění a ta jim znemožnila  účastnit se závodů.  Přes všechny tyto nepříjemnosti,  jsme opět dokázali rozšířit sbírku medailí, jak ze světových pohárů, tak z Mistrovství ČR. A především jsme opět získali křišťálový globus v celkovém hodnocení světového poháru Masters.

Ze světových pohárů v Morgins, Hochfügen, Cerkno, Špindlerův Mlýn, Štrbské Pleso a Les Menuires

jsme celkem získali :

5x zlato ( Vlaďka Krejčí a Jindra Málek)

5x stříbro ( Vlaďka Krejčí a Hanka Ledvinová)

4x bronz ( Hanka Ledvinová) .

Jan Čermák se stal 2x mistrem České Republiky Masters.

Několik čtvrtých míst ve světovém poháru získali Jan Samohel st., Jan Čermák, Vlaďka Krejčí a Hanka Ledvinová.

Ve dnech 21.-25.3.2016, se konalo Mistrovství světa Masters ve Špindlerově Mlýně, které bylo zakončené světovým pohárem Masters.

Zúčastnilo se ho přes 500 závodníků.

Nejblíže k medaili měl Jan Čermákobřím slalomu, kdy skončil na 4. místě o 16 setin  a Vlaďka Krejčí, které uniklo třetí místo ve slalomu o dvě desetinky.

Jan Čermák, který měl výborně rozjeté první kolo ve slalomu  a bojoval o třetí místo, si  bohužel ve druhém kole zranil koleno a další závody nemohl již odjet.

Jindra Málek ve slalomu též útočil na třetí místo, ale bohužel chybělo to potřebné pomyslné štěstí a druhé kolo se mu nepodařilo dokončit.

Pro 1. místo si Jindra nakonec v silné konkurenci dojel v pátečním obřím slalomu Světového poháru Masters, kterým bylo zakončeno Mistrovství světa.

Dále se v elitní desítce umistňovali Hanka Ledvinová, Jan Samohel st.,Tomáš Vaněk, Jan Samohel ml. a Jindra Málek.

Všem našim závodníků velice GRATULUJI !

Ještě bych se chtěl zmínit o skvělém výkonu Dity Culkové (Nechanické), byť není členkou Ski klubu Masters, tak i za nás jí patří velká gratulace za dvě zlaté mistrovské medaile.

Je vidět, že trenér Milan Jon ji naučil lyžovat opravdu velmi dobře.

Mistrovství republiky, se po přesunech kvůli nedostatku sněhu, konalo 13.3. v Červené Vodě.

Jan Čermák se stal 2x Mistrem České republiky zlato získal i v kombinaci.

Tomáš Vaněk získal 2x bronz a v kombinaci obsadil též třetí místo.

V závěru sezony se ve dnech 8.-9.4.2016 konalo Finále světového poháru Mastersve francouzském Les Menuires. Závodilo se ve slalomu a obřáku.

Vlaďka Krejčí obsadila ve slalomu i obřáku druhé místo a v celkovém hodnocení světového poháru  získala pro Ski klub Masters ve své kategorii křišťálový globus za  2.místo.

V její „Mástrovské“ kariéře je to v pořadí již její druhý globus.

Hanka Ledvinová v závodech obsadila 2 x 4.místo a náš úspěch v celkovém hodnocení Světového poháru zvýraznila svým krásným 4. místem.

V loňském roce převzal Ski klub Masters  patronát nad Matějem Ponocným – závodníkem s handicapem a v rámci našich možností se mu snažíme pomáhat.

Matěj se s námi zúčastnil v listopadu 2015 soustředění na Kaunertalu, kde pod vedením trenéra Milana Jona a s našimi Masters závodníky velmi kvalitně potrénoval.

V letošní sezoně v rakouském Raurisu v Deaf  Evropském poháru, kde Matěj závodil v kategorii mužů, obsadil mezi juniory 4. místo  a v italském Ultenalu skončil mezi juniory na 7. místě. V tomto závodě byl nejmladším závodníkem.

Tratě  byly obtížné a Matěj zde poprvé jel i super-G a kombinaci.

V březnu  se v Koutech nad Desnou konalo MČR.

Ve slalomu v  kategorii starších žáků získal mistrovský titul a v obřím slalomu získal 2. místo.

Další velkým úspěchem bylo Matějovo 2. místo v soutěži „Sportovec roku 2015 v Semilském okrese“  v kategorii „Handicapovaní sportovci“.

Dále byl v Turnově  za rok 2015 vyhlášen za sportovní naději v kategorii „Sportovci do 14 let“.

Velkou zkušeností pro něj byla účast na Mistrovství světa Masters ve Špindlerově Mlýně, kde nám jezdil předjezdy a kde se ve stejné trati potkal i s Ondrou Bankem - jeho velkým vzorem.

Pro Matěje, se nyní snažíme pomocí dotace, která je určená pro handicapované sportovce, získat peněžní prostředky, za které by si mohl pořídit nové lyže a další vybavení, které nutně ke svému závodění potřebuje.

V další sezoně bychom se opět chtěli zúčastnit především mezinárodních závodů světového poháru, mistrovství světa ve Švýcarsku a v roce 2018 Mistrovství světa v USA.

Dále již nyní připravujeme mezinárodní závod Memoriál Dr. Vedrala, jehož letošní ročník se díky nedostatku sněhu bohužel nemohl uskutečnit. Termín konání v příští sezoně je určen na

3. - 5.2.2017 a závodit se bude ve slalomu, obřím slalomu a super-G.

Všem závodníkům Masters a také Matějovi gratuluji k výsledkům a do další sezony přeji hodně sportovních úspěchů a hlavně hodně zdraví.