Šachy

SA.fw

Mistrovství světa seniorů v šachu.

Již 26. ročník se hrál posledních dvanáct dnů v listopadu v Mariánských Lázních. Hrálo celkem 460 hráčů z 53 zemí, což byl bohatě rekord ze všech ročníků. Hrálo se celkem ve čtyřech kategoriích – muži i ženy. V kategorii, kterou jsem hrál (nad 65 let) bylo 265 hráčů.Jako hráči Spartaku Rokytnice nad Jizerou se mi podařilo obsadit 94. místo. S výsledkem jsem spokojen, chtělo by to jen trochu více štěstíčka. Pět partií jsem vyhrál, dvě remizoval a čtyři prohrál. Malý počet remis svědčí o velké bojovnosti všech hráčů. Partie soupeřů pro přípravu mi posílal přes internet hráč našeho šachového oddílu Zdeněk Lenc – děkuji.

Šachovou hru beru jako výborný trénink na myšlení. Doporučuji zvláště žákům ve školách, podnikatelům a seniorům (proti skleróze a podobně). Osobně mi šachy pomáhají nejvíce při tvorbě sociálních studií. Známé se také pomalu stává mé heslo: "Šachista si vždy poradí". Snažím se totiž o propojování šachu s praktickým životem.

Chtěl bych také poděkovat TJ Spartaku Rokytnice, která mi přispěla částečně na ubytování na turnaji. Za rok se hraje MS v Itálii - tak uvidíme.

Zdeněk Joukl, kandidát mistra šachu

30.11.2016

Dokumenty Šachy

Vyhledávání

mesto rokytnice

Ministerstvo školství a mládeže

MŠMT podporuje sportovní činnost dětí a mládeže.

Liberecký kraj

Činnost TJ je podpořena z rozpočtu Libereckého kraje

Česká unie sportu